24 wrz 2016

PONAD WSZYSTKO

Książka opowiada o Maddy, która choruję na SCID, jest to bardzo rzadka choroba. Dziewczyna nie może wychodzić z domu. W domu opiekuję się nią pielęgniarka - Carli, z którą bardzo się zaprzyjaźniła oraz jej mama, która jednakowo jest jej lekarzem. Oprócz tych dwóch osób Maddy nikt nie odwiedza.. nie mogą tego robić, z powodu jej choroby. Całe dnie spędza na czytaniu książek. Dziewczyna stara się spędzać jak najwięcej czasu z mamą, czuję, że jest jej to winna, oprócz niej nie ma nikogo.


Maddy pewnego dnia postanawia wyglądnąć przez okno, widzi, że do domu obok wprowadza się nowa rodzina. I wtedy go zauważa ... Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno, nazywa się Ollie. Od razu wyczuwa, że ten chłopak zmieni jej życie. To właśnie chłopak jako pierwszy postanawia zacząć rozmowę, poprzez napisanie na kartce swojego Gmaila. Tak właśnie rozpoczyna się dość długa i bardzo udana konwersacja. Niestety nie wszystko jest takie piękne i kolorowe, tata Ollego jest alkoholikiem, regularnie bije swoją żonę i znęca się nad swoimi dziećmi. Maddy obserwuje to wszystko zza szyby w swoim pokoju. Pewnego razu nie wytrzymuje i wybiega na ulicę. Ta decyzja może mieć katastrofalne skutki, ale w końcu czego nie robi się w imię miłości ?
W połowie książki domyślałam się, jakie może być zakończenie. Z rozdziału na rozdział, przekonywałam się, jak bardzo się pomyliłam. Kompletnie nie spodziewałam się takiego zakończenia!


6 komentarzy:

 1. Koniecznie muszę przeczytać! :)

  http://sunbloog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. W najbliższym czasie chciałabym przeczytać tą książkę, tym bardziej, że pojawia się tam wątek miłosny.
  Pozdrawiam RONN

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawdę powiedziawszy pierwszy raz słyszę o tej książce! Może się kiedyś skuszę, póki co poczytuję z doskoku "Dziewczynę z pociągu" :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dziewczyna z pociągu" jest jedną z moich ulubionych książek :) !

   Usuń
 4. Muszę przeczytać !!!
  patsonblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wcześniej nie słyszałam o tej książce ale zaciekawiła mnie!
  Sweet Lucky

  OdpowiedzUsuń